Elektrické kolobežky Xiaomi | Razor | Evolveo
Ako jazdiť na elektrickej kolobežke: Sprievodca pre začiatočníkov

Ako jazdiť na elektrickej kolobežke: Sprievodca pre začiatočníkov

Páčila sa vám jazda na kolobežke, keď ste boli malí ale teraz ako dospelí sa cítite na klasickú kolobežku príliš staro? Vzhľadom na to, že elektrické kolobežky sú teraz cenovo dostupnejšie ako kedykoľvek predtým, je ten pravý čas ich vyskúšať.

Elektrické kolobežky môžu mať rôzne tvary a veľkosti. Sú navrhnuté pre jazdcov všetkých úrovní, aj keď výkonnejšie modely kolobežiek môžu byť náročnejšie na ovládanie a manévrovanie. Naučiť sa jazdiť na elektrickej kolobežke si môže vyžadovať nejaký tréning, najmä ak ste predtým jazdili na manuálnej kolobežke alebo ak ste už dlhší čas nejazdili. Naučiť sa jazdiť na najsilnejších modeloch elektrických kolobežiek môže trvať určitý čas, ale aj jazda na pomalších elektrických kolobežkách si môže vyžadovať určité zručnosti.

Poďme teda zistiť, ako sa môžete jednoducho a ľahko naučiť jazdiť na výkonných modeloch elektrických kolobežiek.

👉 Začíname

Aj keď sa elektrická kolobežka ľahko používa (rovnako ako bicykel) na prvej jazde si musí človek zvyknúť na trochu odlišné manévrovanie s elektrickou kolobežkou. Nechcete prvý deň na ulici nechať spadnúť svoju novú elektrickú kolobežku na zem.

Po prvé, ak ste začiatočník alebo už ste roky nejazdili na kolobežke, musíte si nájsť bezpečné miesto na cvičenie. Priestor na nacvičenie jazdy by mal byť dostatočne veľký, ideálne s malým množstvom prekážok a bez premávky. Prázdne parkoviská alebo bočné uličky sú skvelým výberom.

Kým si nebudete istí svojimi zručnosťami pri jazde na elektrickej kolobežke, mali by ste sa vyhnúť cyklistickým chodníkom alebo chodníkom pre peších a v podstate akýmkoľvek nerovným terénom.

Pri učení sa, ako jazdiť na elektrickej kolobežke, potrebujete značne veľký priestor, najmä bez dopravy a prekážok.

🛴 Základné kroky

  • Zapnite kolobežku stlačením vypínača. Ak je elektrická kolobežka vybavená LED displejom, pozrite sa na informácie, najmä na indikátor životnosti batérie.
  • Na riadidlách nájdete ručnú brzdu. Väčšina bŕzd je veľmi citlivá, takže brzdu používajte opatrne, kým sa s novou elektrickou kolobežkou neoboznámite.
  • Plyn (otočná rukoväť ako na motorkách, alebo páčka na jeden palec) je to, čo budete používať na zvyšovanie alebo znižovanie výkonu. Ak sa chcete pohnúť, pridajte „plyn“ a fičíte preč.
  • Keď budete chcieť zastaviť, použite ručnú alebo nožnú brzdu. Ak sa dostanete do cieľa, nezabudnite kolobežku vypnúť. Ďalej môžete kolobežku sklopiť, zaistiť západku a máte hotovo.

Trénovanie s kamarátmi

Ak máte kamarátov, ktorí majú skúsenosti s jazdením na elektrických kolobežkách, je vhodné, aby ste ich požiadali o rady a skúsenosti. Najviac sa však naučíte, ak si s vami niekoľkokrát zajazdia, aby vás mohli naučiť základom.

⛑ Bezpečnosť

Na elektrickej kolobežke jazdite opatrne
Dôležitá je bezpečnosť: na elektrickej kolobežke používajte helmu

Bez ohľadu na to, s kým ste a kde jazdíte, vždy noste prilbu. Vždy by ste si mali chrániť hlavu. Odporúčame prilbu Pro-Tec. Táto prilba je odolná a je vybavená rozsiahlym odvzdušňovacím systémom a vložkou odvádzajúcou vlhkosť, takže počas jazdy budete štýloví a dobre chránení.

Oblečenie na kolobežku

Okrem ochrany hlavy by ste mali nosiť aj ochranný odev. Oblečenie by malo zakrývať ruky a nohy, takže v prípade pádu budete mať aspoň malú ochranu. Skúsení a profesionálni jazdci na kolobežkách odporúčajú pre deti a začiatočníkov nosiť chrániče kolien a lakťov.

🔋 Nabíjanie elektrických kolobežiek

Predtým, ako kolobežku vezmete na jazdu, skontrolujte, či je úplne nabitá. Čítaním používateľskej príručky sa môžete ľahko naučiť ako správne elektrickú kolobežku nabíjať. Niektoré modely elektrických kolobežiek môžu vyžadovať iba jednu alebo dve hodiny nabíjania, zatiaľ čo iné kolobežky je potrebné nabíjať cez noc. Buďte teda pripravení a nabite svoju elektrickú kolobežku v predstihu.

Brzdy

Modely jednotlivých elektrických kolobežiek pre deti a dospelých sú vybavené výkonnými brzdami. Skôr ako začnete jazdiť najvyššou rýchlosťou, zoznámte sa s brzdovým systémom a vyskúšajte si citlivosť  bŕzd.

Pozor na rýchlosť

Pravdepodobne ste v pokušení pridať plyn a zistiť, čoho je vaša kolobežka skutočne schopná, ale ak sa len učíte jazdiť na elektrickej kolobežke, posledná vec, ktorú chcete urobiť, je vystreliť na maximálnu rýchlosť skôr, ako budete presvedčení o svojich jazdných schopnostiach.

Počas vašej prvej jazdy budete pravdepodobne prekvapení, aké ľahké je udržiavať rovnováhu. Ak však zvýšite rýchlosť, udržiavať sa v rovnováhe môže vyžadovať oveľa viac praxe.

Keď hrozí nehoda

Z času na čas spadne aj najskúsenejší jazdec na elektrickej kolobežke. Ak sa dostanete do nepríjemnej situácie a začnete padať, nespanikárte. Nech už robíte čokoľvek, nechytajte sa plynu. To spôsobí len to, že sa situácia zmení zo zlej na ešte horšiu.

Namiesto toho jednoducho všetko pustite a vyskočte z kolobežky. Nepokúšajte sa kolobežku chrániť ale zamerajte sa na únik z nebezpečnej situácie.

🔋 Pozor na maximálny dojazd elektrickej kolobežky

Počas jazdy dávajte pozor na indikátor životnosti batérie a počet najazdených kilometrov. Ak ste si už prečítali používateľskú príručku, mali by ste už byť oboznámení s možnosťami dosahu vašej elektrickej kolobežky. Ak je batéria takmer vybitá alebo sa blížite k maximálnej hranici dojazdu, je čas to zbaliť a vydať sa domov. Nechcete predsa tlačiť elektrickú kolobežku až domov, najmä ak máte väčší a mohutnejší model.

Najlepšie elektrické kolobežky 2019

Mohlo by vás zaujímať:

>> Najlepšie elektrické kolobežky pre dospelých. <<

👉 Na záver

Ako vidíte, jazda na elektrickej kolobežke nie je príliš zložitá. Budete musieť trénovať rovnováhu a reflexy a zoznámiť sa s nastavením konkrétneho modelu elektrickej kolobežky. Jazda na vašej novej elektrickej kolobežke môže byť uspokojujúcim a zábavným zážitkom. S trochou praxe, trpezlivosti a opatrnosti by ste mali byť schopní rýchlo sa dostať na kĺb jazdeniu, otáčaniu sa a manévrovaniu v premávke i mimo nej. Je však dôležité pamätať na to, že na začiatku musíte jazdiť pomaly. Pokračujte v trénovaní jazdy na parkoviskách a na bočných uliciach, až kým sa nebudete cítiť dostatočne pripravení na jazdu v premávke alebo v oblastiach s väčším počtom chodcov.

Pridaj komentár

Close Menu