Elektrické kolobežky Xiaomi | Razor | Evolveo
Ako nabíjať elektrickú kolobežku správnym spôsobom?

Ako nabíjať elektrickú kolobežku správnym spôsobom?

Kupovanie novej elektrickej kolobežky je vzrušujúce, ale ak ste začiatočník, mali by ste sa o správnom používaní elektrických kolobežkách veľa naučiť. Musíte sa tiež naučiť, ako elektrickú kolobežku nabíjať, ako monitorovať úroveň výdrže batérie, ako ovplyvňuje typ terénu, poveternostné podmienky a vaša hmotnosť spotrebu energie vašej novej elektrickej kolobežky.

Najlepšie elektrické kolobežky 2019

Mohlo by vás zaujímať:

>> Najlepšie elektrické kolobežky pre dospelých. <<

🔌 Nabíjanie elektrickej kolobežky

S elektrickou kolobežkou Xiaomi Mi 2 je nabíjanie celkom jednoduché, avšak spôsob nabíjania elektrických kolobežiek sa môže líšiť v závislosti od modelu a značky. Ukážeme si ako nabíjať a to, čo môžete očakávať v súvislosti s časom a výkonom nabíjania.

Niektorí výrobcovia nedodávajú najlepšie pokyny a informácie ako nabíjať elektrické kolobežky. Mnoho používateľských príručiek nedostatočne popisujú ako kolobežky nabíjať .

Niektoré modely majú batérie priamo zabudované, takže nabíjačku zapojíte priamo do kolobežky. Niektoré modely elektrických kolobežiek má dnes vymeniteľné batérie, čo celý proces značne uľahčuje.

Ak chcete kolobežku nabiť, vyberte batériu z kolobežky, pripojte nabíjačku k elektrickému zdroju a pripojte ju priamo k batérii. Novšie modely sa teraz zvyčajne dodávajú s LED kontrolkou. Keď je batéria vybitá, svetlo sa rozsvieti na červeno, keď je batéria takmer vybitá, svieti na žlto a keď je batéria úplne nabitá, svieti na zeleno.

🔋 Tipy pre nabíjanie

  • Nabíjanie batérie elektrickej kolobežky nie je to isté ako nabíjanie batérie telefónu. V prípade elektrických kolobežiek výrobcovia odporúčajú nabíjať batériu pri každej príležitosti. To môže byť ešte dôležitejšie, ak má kolobežka krátky dosah a vy máte dlhšiu trasu.
  • Pri krátkych alebo dlhých cestách nabíjanie batérie po každom použití udržiava batériu zdravú, pretože chemikálie v batérií sú neustále aktívne.
  • Navyše, ak máte kolobežku, ktorá sa veľmi pomaly nabíja, budete ju chcieť pravdepodobne dobíjať pri každej príležitosti, aby ste mali dostatočnú úroveň nabitia.
  • Keď chcete kolobežku nabiť, nezabudnite zapojiť nabíjačku priamo do elektrickej kolobežky a až potom ju zapojiť do sieťovej zásuvky. Po dokončení nabíjania odpojte nabíjačku z elektrickej zásuvky skôr, ako ju odpojíte z elektrickej kolobežky.
  • Ak chcete čo najviac využiť batériu vašej kolobežky, nabite ju po každej jazde.
  • Ak necháte batériu kolobežky čiastočne nabitú na niekoľko dní, môže sa znížiť kapacita batérie.
  • Ak je elektrická kolobežka skladovaná niekoľko mesiacov, nezabudnite ju uskladniť s úplne nabitou batériou a dobíjajte ju raz mesačne.

🚥 Monitorovanie procesu nabíjania

Ako už viete, indikátor nabíjania je viacfarebná LED dióda, ktorá sa mení z červenej na zelenú. Odporúčame pozorne sledovať kontrolku, aby ste sa uistili, že sa batéria práve nabíja. Nabíjačku po úplnom nabití batérie okamžite vyberte.

⏳ Ako dlho trvá nabitie elektrickej kolobežky?

Čas nabíjania sa môže v priemere pohybovať od troch do šiestich hodín, existujú však aj modely, ktoré vyžadujú čas nabíjania až dvanásť hodín.

Teraz už viete ako nabíjať elektrickú kolobežku

Pridaj komentár

Close Menu