Elektrické kolobežky Xiaomi | Razor | Evolveo
Elektrické kolobežky pre dospelých: rady & tipy
Elektrická kolobežka pre dospelých

Elektrické kolobežky pre dospelých: rady & tipy

Najlepšie elektrické kolobežky 2019

Mohlo by vás zaujímať:

>> Najlepšie elektrické kolobežky pre dospelých. <<

Sme na planéte s viac ako siedmimi miliardami ľudí, a preto má takmer každé väčšie mesto v každej krajine dopravné zápchy. Prepravovať sa v meste verejnou dopravou, alebo autom, môže v niektorých prípadoch trvať veľmi dlho.

Z tohto dôvodu si elektrické kolobežky pre dospelých v poslednej dobe získavajú veľkú obľubu. Ale čo vlastne sú elektrické kolobežky?

Čo je elektrická kolobežka?

Elektrické kolobežky majú väčšinou úzky dizajn, čo im umožňuje ľahké manévrovanie v premávke. Staršie elektrické kolobežky mali starú batériu, ktorá sotva poskytovala maximálnu rýchlosť 15 až 20 km/h, ale to už dnes neplatí.

V súčasnosti sú všetky nové elektrické kolobežky vybavené lítium-iónovou batériou, ktorá ponúka pôsobivú výdrž batérie, ktorá za normálnych podmienok môže dosiahnuť až 50 kilometrov.

Nižšie sa budeme baviť o elektrických kolobežkách a tiež vám poskytneme sprievodcu nákupom, aby ste sa mohli v prípade, keď príde čas na nákup, správne rozhodnúť o investovaní do elektrickej kolobežky.

Hoverboard verzus elektrická kolobežka

Existujú ľudia, ktorí často zamieňajú hoverboardy a elektrické kolobežky, pretože majú podobné motory poháňané batériou a pomáhajú ľuďom dochádzať z jedného miesta na druhé.

Hoverboard je elektrické zariadenie, ktorého pohyb sa aktivuje a pohybom tela. To znamená, že ak sa nakloníte dozadu a doska tento pohyb tela zaznamená, pôjde dozadu. To isté sa stane, keď sa nakloníte dopredu. Existujú hoverboardy, ktoré sa dodávajú aj s riadidlami. Označujú sa aj ako samovyvažovacie elektrické skútre.

Naopak elektrická kolobežka má dosku, na ktorej sa stojí otočenú vertikálne o 90 stupňov. Dáva jazdcovi pocit, akoby stál na surfovacej doske. Navyše sú kolesá otočené tak, aby boli v jednej rovine s vertikálnou doskou. Kolobežky sa vyrábajú s rukoväťou, ktorú môže jazdec držať kvôli podpore a manévrovaniu.

Rôzne časti elektrickej kolobežky

Existujú určité časti elektrickej kolobežky, ktoré sa považujú za nevyhnutné. Každý model ich musí mať bez ohľadu na značku a veľkosť. Ak tieto konkrétne časti na elektrickej kolobežke neexistujú, neodporúčame do nich investovať.

Existujú aj ďalšie časti, ktoré môžu skúter vylepšiť alebo môžu byť čisto dekoratívne, o čom budeme diskutovať neskôr. Dôležité komponenty elektrického skútra sú:

Riadidlá
Riadidlá slúžia na pomoc jazdcovi pri udržiavaní rovnováhy a nasmerovaní kolobežiek v určitom smere.

Kolesá
Všetky elektrické kolobežky sa dodávajú s dvoma kolesami, ktoré by mali byť dostatočne veľké a odolné, aby podopreli jazdca. Väčšina elektrických kolobežiek sa zvyčajne dodáva s osem-palcovými kolesami, ale existujú aj modely s 12-palcovými alebo 14-palcovými kolesami.

Elektrický motor
Motor poháňa kolesa. Zvyčajne sú umiestnené pod základňou. Čím je motor výkonnejší, tým lepšia je celková najvyššia rýchlosť, ktorú kolobežka môže dosiahnúť.

Brzdový systém
Účinný brzdový systém je dôležitý na spomalenie alebo zastavenie skútra.

Systém odpruženia
Systém odpruženia vám ponúkne hladkú jazdu. Toto je obzvlášť dôležitá funkcia pre ľudí, ktorí chcú jazdiť najmä po nekvalitných cestách a chodníkoch.

Svorka
Na nastavenie výšky riadidiel je potrebná svorka.

Rôzne doplnky na vylepšenie elektrických kolobežiek pre dospelých

Nasledujúce časti môžu podstatne vylepšiť elektrické kolobežky pre dospelých, najmä pri jazde na veľké vzdialenosti. Tieto sa dajú kúpiť samostatne alebo sa dodávajú s elektrickými kolobežkami vyššej kategórie:

  • Sedadlo
  • LCD monitor, ktorý slúži ako prístrojová doska
  • Batožinový kôš
  • Svetlomety a zadné svetlá
  • Tempomat

 

Elektrická kolobežka pre dospelých: Dôležité veci, ktoré treba zvážiť

Výber správneho typu elektrickej kolobežky pre dospelých je kľúčové, ak chcete cestovať lacno, rýchlo a bez námahy. Nižšie uvádzame niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri hľadaní elektrickej kolobežky.

Výkon

Výkon je veľmi dôležitá vec, ktorú treba pri nákupe elektrickej kolobežky pre dospelých premyslieť. Najprv si musíte položiť otázku, ako budete kolobežku používať. Je to len na voľný čas, alebo ju budete používať na dochádzanie každý deň?

Väčšina nových elektrických kolobežiek ponúka v priemere 30 až 55 km na jedno nabitie. Tento rozsah vám umožní zistiť, či je elektrická kolobežka vhodná na každodenné cestovanie.

Pokiaľ ide o rýchlosť, ak ju pravidelne používate, potrebujete niečo, čo je rýchle. Najlepšie elektrické kolobežky pre dospelých ponúkajú rýchlosti až do 40 km/h a prichádzajú s rôznymi režimami rýchlosti, ktoré najlepšie vyhovujú vašej ceste.

Za týmto účelom musíte venovať zvýšenú pozornosť motoru, ovládaču a batérii kolobežky, pretože to je to, čo je zodpovedné za svižné zrýchľovanie. Ak sa dodáva s malou batériou, nebudete môcť maximalizovať kapacitu motora.

Bezpečnosť nadovšetko

Aj keď elektrické kolobežky pre dospelých nikdy nedosiahnu rýchlosti 80 až 100 km/h, bezpečnosť je stále dôležitá. Vždy požadujte od kolobežky brzdu na riaditkách, pretože je omnoho ľahšia na používanie a je tiež pohodlná a rýchla.

Kolesá sú tiež dôležité, pokiaľ ide o bezpečnosť. Prilepte sa na gumené kolesá čo najviac, pretože sa neprepichujú ľahko a ponúkajú veľkú absorpciu nárazov. Vždy skontrolujte percento a tvrdosť gumy na zadných a predných kolesách. Prednostne zvoľte pneumatiky, ktoré majú veľkosť najmenej 8 palcov. Čím väčšie, tým lepšie.

LED svetlá sú tiež skvelé, pokiaľ ide o bezpečnosť, keď jazdíte v tme. Vždy si vyberte elektrické kolobežky, ktoré sú dodávané s jasným LED svetlometom a brzdovým svetlom.

Pohodlie

Premýšľali ste o tom, čo by ste so svojou kolobežkou urobili po dosiahnutí cieľa? Určite viete, že nemôžete jednoducho nechať kolobežku zaparkovanú na okraji cesty ako auto, však?

Z tohto dôvodu je dôležité mať elektrickú kolobežku, ktorá sa dá ľahko zložiť. To vám umožní nosiť ju so sebou v autobuse, električke alebo ju umiestniť do kufra, ak vám dôjde batéria.

Ak si želáte kolobežku, ktorú nie je možné poskladať, ubezpečte sa, že má minimálnu hmotnosť, aby ste ju mohli ľahko prenášať. V ideálnom prípade by dobrá elektrická kolobežka s bohatými funkciami nemal vážiť viac ako 12 kg.

Záver o elektrických kolobežkách pre dospelých

Elektrické kolobežky pre dospelých získavajú stále väčšiu popularitu. Ak sa chcete k tomuto trendu pripojiť, tento článok slúži ako vynikajúci sprievodca pri nákupe. Teraz viete všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si mohli vybrať najlepšiu elektrickú kolobežku pre dospelých podľa svojich potrieb a preferencií.

Najlepšie elektrické kolobežky 2019

Mohlo by vás zaujímať:

>> Najlepšie elektrické kolobežky pre dospelých. <<

Pridaj komentár

Close Menu