Elektrické kolobežky Xiaomi | Razor | Evolveo
Koľko stojí jazdenie na elektrickej kolobežke?
Koľko stojí jazdenie na elektrickej kolobežke?

Koľko stojí jazdenie na elektrickej kolobežke?

Elektrické kolobežky sa v poslednej dobe stali obľúbenou možnosťou prepravy, pretože na rozdiel od automobilov sa do zápchy v premávke nedostanete. Sú tiež pohodlnejším spôsobom, ako sa presúvať do práce, najmä v porovnaní s preplnenou verejnou dopravou.

Od pandémie sa ľudia čoraz viac obávajú cestovania v tesnej blízkosti ostatných cestujúcich, a preto vlády na celom svete vytvárajú viac cyklotrás, pričom niektoré vlády dokonca dotujú náklady na elektrické kolobežky a bicykle. To malo za následok zvýšený záujem o elektrické kolobežky ako možnosť dochádzania.

Tento článok sa pokúsi odpovedať na nasledujúce otázky pre každého, kto uvažuje o kúpe elektrickej kolobežky:

  • Aké sú výhody dochádzania elektrickou kolobežkou?
  • Koľko stojí prevádzka elektrickej kolobežky?
  • Aké sú elektrické kolobežky v porovnaní s inými spôsobmi dopravy?

Výhody dochádzania elektrickou kolobežkou

Mnoho ľudí sa bojí dochádzania za prácou. Odkedy ľudia začali pracovať z domu kvôli COVID-19, začali si uvedomovať, koľko času pri každodennom dochádzaní šetria. Ako sa však niektorí z nás pomaly začíname vracať do kancelárie, vidíme, ako sa ľudia pri cestovaní mestskou hromadnou dopravou obávajú o svoje zdravie, a preto sa mnohí z nás obracajú na elektrické kolobežky.

Ušetrí vám peniaze

Nie je žiadnym tajomstvom, že vlastniť auto je drahé, najmä ak ste mladý vodič, ktorý musí platiť vyššie poistné. Aj keď máte šťastie na dobrú kúpu auta, musíte zaplatiť za registráciu, licenciu, pohonné hmoty, servis – a zoznam pokračuje. Ľudia žijúci v mestských častiach mesta budú možno musieť zaplatiť za povolenie na parkovanie na ulici, čo doplňuje rozsiahly zoznam výdavkov.

Verejná doprava je lacnejšia voľba, ale cestovné stále stúpa. Ak nežijete v Luxemburgu, ktoré má verejnú dopravu úplne zadarmo, budete musieť buď zaplatiť cestovné, alebo riskovať pokutu.

Náklady na elektrickú kolobežku sú veľmi nízke. Modely elektrických kolobežiek sa pohybujú v rôznych cenách, ale okrem nákladov na samotnú kolobežku nebudete musieť platiť príliš veľa, aby ste mohli elektrickú kolobežku pravidelne používať. Najvyššia cenová položka bude pochádzať z dobíjania elektrickej kolobežky medzi jazdami, ale ani to nie je veľa. Okrem toho budete možno musieť trochu zaplatiť za náklady na údržbu a opravy. Za zmienku stojí aj fakt, že batérie pre elektrické kolobežky sú čoraz efektívnejšie a pri vylepšovaní ich konštrukcie sa používajú kvalitnejšie materiály, vďaka čomu je táto možnosť prepravy efektívnejšia a udržateľnejšia.

Rýchle a priestorovo nenáročné kolobežky

Nie je nič horšie ako sa ráno zobudiť a uvedomiť si, že meškáte do práce, a len čo nasadnete do auta uviaznete medzi autami v zápche. Pretože v niektorých regiónoch môžu elektrické kolobežky jazdiť v cyklistických pruhoch a na chodníkoch, nemusíte sa báť premávky. Keďže niektoré elektronické kolobežky dosahujú rýchlosť až 50 km / h, sú tiež dostatočne rýchle na to, aby ste sa rýchlo dostali kam potrebujete.

Ďalšou výhodou dochádzania elektrickou kolobežkou je, že sa nemusíte obávať parkovania. Mnoho modelov e-kolobežiek je skladacích, takže ich môžete ľahko preniesť do svojej kancelárie a položiť si ju pod stôl alebo oprieť o stenu, aby vám neprekážala nikomu neprekážala.

Priateľská k životnému prostrediu

Elektrické kolobežky sú tiež lepšou voľbou, pokiaľ ide o životné prostredie. Mestá v niektorých krajinách budujú čoraz viac cyklotrás a vytvárajú niektoré mestské časti bez automobilových zón, takže nikdy nebol lepší čas vyskúšať elektrickú kolobežku.

Čo je nevýhodou pri dochádzaní elektronickou kolobežkou?

Aj keď sú niektoré elektrické kolobežky odolné voči vode, jazda na elektrickej kolobežke vám neposkytuje dostatočnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi, takže nemusia byť ideálne, ak prší alebo sneží. Ak sa počasie zhorší, môžete ľahko vziať elektrický kolobežku do verejnej dopravy alebo ju odložiť do kufra auta.

Ďalšou nevýhodou je, ak zabudnete kolobežku dobiť. Aj keď niektoré elektrické kolobežky majú dlhý dojazd, je stále na vás, aby ste elektrickú kolobežku pravidelné nabíjali. Nabíjanie však netrvá dlho a kolobežku môžete dokonca dobiť, aj keď ste v práci alebo cez noc, takže bude pre vás pripravená na jazdu, keď  budete chcieť vyraziť.

Koľko teda stojí mať elektrickú kolobežku?

Vypočítali sme, koľko by stálo vlastniť elektrickú kolobežku. Na jednej z našich elektronických kolobežiek sme vypočítali, že elektrina + údržba bola 0,03 € na kilometer. Takže za jazdu 3 km by celkové náklady predstavovali približne 0,10 €.

Ak by ste teda dochádzali do práce a z práce každý deň 3 km na jazdu, 5 dní v týždni, celkové náklady by boli cca 1€.

Záverečné slovo

Aj keď je rozdiel v nákladoch medzi jazdou na elektrickej kolobežke a verejnou dopravou minimálny, je potrebné poznamenať, že elektrickú kolobežku nemusíte s nikým iným zdieľať a s hromadnou dopravou môžete často čeliť oneskoreniam v dôsledku nehôd alebo premávke na ceste, vďaka čomu sú elektrické kolobežky pohodlnejšou voľbou.

Pridaj komentár

Close Menu